Yazım İlkeleri

Sitede yer alan yazılar her durumda yazarların sorumluluğu altındadır ve Düşünce Feneri’nin editoryal tercihleri ile birebir örtüşmeyebilir. Kaynak gösterilmesi ve link verilmesi durumunda kısmen alıntı yapılabilir.

Yazım İlkeleri
• Düşünce Feneri sitesi, medeniyetimize, kültürümüze düşünce anlamında katkı yapmayı amaçlayan bir sitedir. Bu anlamda yazıların bu hususları gözeterek kaleme alınması en önde gelen temennilerdendir.
• Yazılar İslam düşüncesinin bir alanına karşılık gelecek şekilde olmalıdır ve aynı şekilde yazarlar belirli bir makuliyet ölçüsünde düşüncelerini ifade ederken, üslup ve yöntem olarak asgari hassasiyetleri gözetmelidir.
• Yazılar özgün olarak bir düşünceyi ortaya koymanın yanında, tartışma ve başka bir düşüncenin yanlışlığını gösterme amacıyla kaleme alınabilirken, kişiselleştirilmiş polemiklerden sakınmalı ve nihayetinde düşünce tortusu bırakmayan kısır tartışmaları amaç edinmemelidir.
• Üslup olarak kelimeler ve paragraflarda iktisatlı olunmalı; anafikir mümkün olduğunca yalın ve basit bir şekilde ifade edilmeye çalışılmalıdır.